Zahrettin Çelik

9

Zahrettin Çelik sinema ve tiyatro oyuncusudur. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu, evli mi? kimdir? Bugüne kadar hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Farkındalık projeleri neler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ekim ayında dünyaya gelen usta oyuncu Zahrettin Çelik Mardin doğumludur. Burcu Terazi, boyu 1.80 cm, kilosu ise 85’tir.

1996 yılında İstanbul’a taşınmış, Gedikpaşa’da çanta ve ayakkabı imalatında çalışarak geçimini sağlamıştır. Ardından Diksiyon eğitimi almak üzere 1999 yılında hayatının dönüm noktası olan Tiyatro ile tanışmıştır.

Zeytinburnu Atatürk Kültür Merkezi 2 yıl eğitim aldıktan sonra Bakırköy Halk Eğitim Merkezinde ve Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezinde eş zamanlı eğitimler almaya devam etti. Aynı yerde eğitmen asistanlığı beden dili pantomim dersleri verdi. Başkent İletişim Akademisi eğitimini Levent İnce, Ali İpin Rüştü Asyalı gibi ustalardan eğitim aldı.

Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezinde bir çok oyunlarda rol aldı. Müşvik Kenter, Şefik Kıran, Emre Kınay; Üstün Asutay, Sönmez Atasoy önemli ustalarla tanıştı. Onlarından feyz alarak aynı çatı altında olması büyük bir şans oluşturdu.


Yazın Antalya’da otellerinde animasyon departmanında ses ışıkta çalışarak geçimini sağlamıştır. Kışın istanbul’da sinema ve tiyatro projelerinde yer almaya devam ediyordu.

İki arkadaşı ile beraber 2009 yılında İstanbul Gelişim Sanat kuran Zahrettin Çelik KAZASIZ KUL OLMAZ (sosyal farkındalık projesi halen devam ediyor) TEMİZ VE MİKROP (askerlik komutan çocukları için sahnelendi) KİFAYETSİZ gibi oyunları yazdı.

KAZASIZ KUL OLMAZ eğitsel gösteri iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek ve ihmalleri azaltmak adına sanatla iyileştirmeyi hedefledi. Bir çok kurum kuruluşların desteğini alan proje 2009 yılından buyana devam etmektedir. Halen il ve ilçelerde sahnelenmeye devam ediyor.

Ankara 2014 Yılın Yılın Artı değer Katanlar ödülüne layık görüldü.

Diziler: Harput Güneşi, Arka Sokaklar, Ah Be İstanbul sinema filmi: Parayı Bulduk.

KÜNYE

Yazan ve Yöneten: Zahrettin Çelik
Sanat Danışmanı: Zihni Göktay

PROJE DANIŞMANI

Ruhi Özcan (iş adamı)
Mehmet Ali Nalbant
Adnan Tüzün- Avukat
Ekipman: Sennheiser
Basın Danışmanı: Hayriye Hande Şen
Kostüm :Bisse-Tudors
Web: Nirvana Yazılım
İzleyici kitle: 7’den 70′

www.kazasizkulolmaz.com
İnfo@kazasizkulolmaz.com

9 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz