Zac Efron

Zac Efron hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında Amerika, Kaliforniya San Luis Obispo’da dünyaya gelen Zac Efron’un babası David, elektrik mühendisi, annesi Starla Baskett ise aynı babasının çalıştığı santral müdürlüğünde sekreter olarak çalışmıştır.

Dylan isminde bir kardeşi olan Zac Efron orta sınıf bir ailenin evladı olarak doğmuştur.

Dindar olmadığını belirten Zac Efron’un soyisminin anlamı ise İbranice dilinde toygar anlamını taşımaktadır. Babasının babası yani dedesi, Yahudi asıllıdır.

Henüz 11 yaşında iken babasının desteği ile oyunculuğa yönelen Efron lise dönemlerinde tiyatro ile tanışmış, Vaudeville tiyatrosunda sahne alırken, müzik dersleride almıştır. Arroya Grande Lisesini 2006 yılında tamamlamış, lisenin ardından Güney Kaliforniya Üniversitesine kabul edilmiş ancak sinema dünyasında yer almak için kaydını dondurmuş ve Kaliforniya’da bulunan Pasifik Konservatuvarı Sahne Sanatlarına devam etmiştir. Bu okul devlet üniversitesi ve genç oyunculara iş imkanı sağlayan bir okul olduğu için Zac tarafından tercih sebebi olmuştur.

2008 yılında Forbes Celebrity tarafından açıklanan ilk 100 kişi arasına girmeyi başaran Efron, 5.8 Milyon Dolarlık gelir ile 92. sırada yer almış, bir sene sonra ise kişisel serveti 10 Milyon civarına ulaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz