Yusuf Sezgin

Yusuf Sezgin 1942 yılında İstanbul Bakırköy‘de dünyaya gelmiştir. Boğa burcudur. İzmir Namık Kemal Lisesinin son sınıfında eğitimini sonlandırmıştır.

1960 senesinden sonra 3 sene mankenlik yapan Yusuf Sezgin 1962 senesinde ise Bulvar Tiyatro bünyesinde Kart Horoz isimli oyunda sahne almıştır. Bir yıl sonra Dormen Tiyatrosunda çeşitli tiyatro oyunlarında yer almıştır. Aynı sene Vakko’nun ilk erkek mankeni olarak podyumda boy gösteren Sezgin, yine aynı yıl Ses Mecmuasının düzenlemiş olduğu Kapak Yıldızı isimli artist yarışmasında finalist seçilmiş ve ardından Kavgasız Yaşayalım isimli sinema filmi ile oyunculuk serüvenine adım atmıştır.

Özellikle 1964 yılında Hz. Yusuf filminde başrol oynayarak ismini duyurmuş geçmişten günümüze 300’e yakın sinema filminde başrol oynamıştır.

2000 yılından itibaren SODER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Yusuf Sezgin ilk evliliğini 1966 yılında Selma Güneri ile gerçekleştirmiş ancak evliliği 1979 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 1975 doğumlu Umut isminde bir oğlu vardır.

İkinci evliliğini ise Opera ve Bale sanatçısı Lale Sezgin ile gerçekleştirmiş bu evliliğindende Can isminde bir oğlu vardır. Ancak bu evliliğide son bulmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz