Yusuf Karakaya

Yusuf Karakaya 2019 Survivor yarışması ile ismini duyurmayı başarmıştır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? kariyeri, hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılında dünyaya gelen Yusuf Karakaya aslen Elazığ’lıdır. Burcu Terazi, boyu 1.83 cm, kilosu ise 75’tir. Çiftçi bir ailenin evladı olan Karakaya uzun yıllardır profesyonel olarak Kickboks Muay Thai sporu ile ilgilenmektedir. 14 yaşından bu yana Kicks boks yapmakta, uluslararası ve Türkiye genelinde amatör bir çok başarının altına imzasını atmıştır. Her zaman iyi bir sporcu olmanın hayalini kurmuş ve ailesi her ne kadar ilk zamanlar bu spor dalına onay vermesede hayallerini gerçekleştirmek için memleketinden ayrılmıştır. Ardından Antalya’da bir spor kulübünde kick boks yapmak için ailesinden habersiz spora başlamıştır.

Yusuf Karakaya spor kariyeri;

Çok zor günler geçirmiş hatta o dönemlerde sokaklarda yatmıştır. Bir antrenörün teklifi ile antrenmanların ardından salonu temizlemesi karşılığında spor salonunda yatmasına izin verilmiştir. Bu şekilde 3 sene hem spor yapmış hem de spor salonunun temizliğine devam etmiştir. Antalya AKA Spor Kulübü sporcusu olarak eğitilmiştir. Ancak asıl sevdiği spor dalı Muay Thai’dir. Daha sonra Tayland’da eğitim almak istemiş ve 2013 senesinde Tur34Turizm aracılığı sponsorluğu ile Tayland’a gitmiştir. Tayland’da Banla Boxing Stadium’da 14 profesyonel karşılaşmaya çıkan Yusuf Karakaya bu karşılaşmaların 10’nu kazanmış ve büyük bir başarı elde etmiştir.

Daha sonra W.P.M.F Profesyonel Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenmiş olan dünyanın en prestijli organizasyonlarından Queen’s Cup’ta mücadele etmiş Amerikalı rakibi Trevor’u nakavt etmiş ve şampiyonluk kemerini takmıştır. 15 yaşında iken amatör olarak başladığı spor’a 17 yaşında Muay Thai ile profesyonelliğe adım atmıştır. Kariyerinde Bangla Şampiyonluk Kemeri, Kral ve Kraliçe kupaları, uluslararası ise Muay Thai Şampiyonluk kemeri bulunmaktadır. Günümüzde ise kariyerine Türkiye’de devam etmektedir. Resmi sosyal medya hesaplarından da anlaşılacağı üzere sıkı bir motosiklet kullanıcısıdır. 2019 yılı itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 150bin civarındadır.

Özellikle ekran severler tarafından Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan Survivor yarışması ile tanınan Yusuf Karakaya, Survivor 2019 yarışmasının kazananı olmayı da başarmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz