Yusuf Demir

Yusuf Demir gelecek yıllarda Türk futbol dünyasının gelecek vaad eden isimleri arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük kulüplerinin transfer listesinde yer alan genç futbolcu hakkında merak edilen soruların cevaplar. Kimdir? aslen nereli? oynadığı takımlar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Demir Kimdir? Aslen Nereli?

2003 yılının Haziran ayında Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri Viyana’da dünyaya gelen Yusuf Demir baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü Avusturya’nın Rapid Wien alt yapısında başlamıştır. Sonrasında AKA Rapid U15, U16, U17 ve U18 kategorilerinde forma giymiştir. 1 Temmuz 2019 tarihinde ise Rapid Wien A Takım kadrosuna dahil olmuş ve profesyonel sözleşmeye imza atmıştır.

Başarılı performansı ile Avrupa’da ki bir çok büyük kulübün transfer listesinde dahil edilen genç futbolcu aynı zamanda Avusturya Milli Takım alt kategorilerinde de forma giymektedir. İlerleyen yıllarda tercihini Türkiye A Milli Takımından yana mı, yoksa Avusturya Milli takımından yanamı kullanacağı büyük bir merak konusudur.

Müthiş bir sol ayağa sahip olan Yusuf Demir ayrıca oyun zekası, birebir adam eksiltme, asist, frikik ve oyunu okuma becerileri ile sahada farkını hemen ortaya koymaktadır. Orta saha on numara pozisyonunda oynamasına rağmen bir çok forvet oyuncusundan daha golcü bir kimliğe sahip olduğunu belirtebiliriz.

Son dönemde özellikle dünyanın en büyük futbol kulüplerinden olan Barcelona takımı’nın ısrarla Demir’i transfer etmek istediği haber kaynaklarında sıkça gündeme gelmektedir. Barcelona dışında, Real Madrid, Borussia Dortmund, Roma, Manchester United, Manchester City ve Bayern Münih dahil bir çok kulübün transfer listesinde yer almıştır. 2021 sezonunda ise dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona takımına transfer olmuştur. 10 numara pozisyonunda Messi den çok şey öğreneceği bi gerçektir.

Yusuf Demir Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 65, burcu ise ikizler’dir. Resmi instagram hesabını @yusufdemir.10 olarak kullanmaktadır. Henüz Barcelona’ya yeni transfer olmuş, kısa süre içinde 48,4bin olan takipçi sayısının 100 binleri aşması beklenmektedir.

Milli takım kariyeri;

Avusturya A Milli Takımı (1 maç)
Avusturya U21 (5 maç 1 gol)
Avusturya U17 (14 maç 9 gol)
Avusturya U15 (8 maç 10 gol)

En son Türkiye U17 Milli takımı tarafından davet edilmiştir. Ancak baskı altında olan genç futbolcu’nun henüz tercih aşamasında olduğu belirtiliyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz