Yusuf Can Zeybek

Yusuf Can Zeybek Tarihi Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı ve Milli Güreşçi. Hakkında merak edilenler, kısaca güreş kariyeri, başarıları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Can Zeybek Kimdir?

Yusuf Can Zeybek Antalya Büyükşehir Belediyesinin yetiştirdiği Milli Güreşçimizdir. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunudur.

Yusuf Can Zeybek Nereli?

Yusuf Can Zeybek aslen Antalya Kumluca nüfusuna kayıtlıdır.

2013 yılında Azerbaycan’da gerçekleştirilen uluslararası turnuvada şampiyon olmuştur 23 yaş altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştır.

5 Eylül 2021 tarihinde 669. Elmalı Yağlı Güreşleri’nde finalde İsmail Balaban ile karşılaşmıştır. 2022 yılında 96 kiloda Dünya Gençler İkincisi olmuştur.

Yusuf Can Zeybek Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Yusuf Can Zeybek 27 yaşında ve 1.78 boyundadır. Kilosu ise 97. Evlidir, eşi ve oğlu ile huzurlu bir aile hayatı sürmektedir. Alparslan isminde bir oğlu vardır. Yaşantısını memleketi Antalya’da sürdürmektedir.

Oğlu ile ilgili yaptığı paylaşımın altına yapılan bir yorum ise şu şekildedir. “Anne Pehlivan baba Pehlivan… Pehlivan oğlu Pehlivan böyle olur işte… Bahtı açık olsun”

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @yusufcanzeybek ‘dir. Ayrıca facebook kullanıcı hesabı ise @yusufcan.zeybek.7 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz