Yunus Emre Özden

Yunus Emre Özden 2020 yılında elenen yarışmacıların yerine Survivor 2020 yarışmasının Gönüllüler takımına katılan isimlerden olmuştur. Peki nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Mart ayında İstanbul, Silivri’de dünyaya gelen Yunus Emre Özden koç burcudur, boyu 1.85 cm, kilosu ise 82’dir.

Günümüzde kariyerine Profesyonel dövüşçü olarak devam eden Özden lise döneminde iken bir rahatsızlık nedeni ile ciddi kilo sorunları ile uğraşmıştır. O dönemde tedavi nedeni ile ciddi kilo almış, okulda kiloları ile dalga geçilen bir isim olmuş, bu nedenle hiç bir zaman okulu sevemediğini dile getirmiştir. Tedavinin ardından şehir stadında koşulara başlamış kısa süre içinde 96 kg ağırlıktan, 64 kg ağırlığa kadar inmeyi başarmıştır.

Yunus Emre Özden kariyeri

Henüz 17 yaşında iken ajanslara başvurularda bulunan Özden, kısa süre sonra ajansların bünyesinde, katalog çekimleri yapmaya başlamış, 18 ve 19 yaşlarına gelince Fashion Weeklerde çıkmaya, modellik yapmaya başlamıştır.

Çocuk yaşlarda iken her zaman dövüş sporları ile ilgilenmeyi düşündüğünü ancak ailesinin bu kararını uzun süre ertelemesine neden olduklarını dile getirmiştir. İlerleyen yıllarda ise hayallerini gerçekleştirmeyi başaran genç sporcu, salona başlamıştır. Salona gelen ve orada tanıştığı Profesyonel Kick boxer güreşçi ve karatecilerle antrenmanlar yapmıştır.

Lise eğitiminin ardından bir süre geçimini sağlayabilmek için şoför olarak çalışmış, doğup büyüdüğü Silivri’de fabrikalarda çalışmış o dönemde bi evlilik gerçekleştirmiş ancak geçim sıkıntısı sebebi ile evliliği son bulmuştur. Biten evliliğinden sonra MMA (Karma dövüş sanatları sporu) Kafes Dövüşlerine katılmaya karar vermiştir.

2019 yılında Türkiye Üçüncüsü olan başarılı sporcu aynı yıl İstanbul İkincisi olmayı başarmıştır. Yaşadığı yerde çok sevildiğini, özellikle kız çocuklara bedava dövüşmeyi öğrettiğini bir yandan modellik ve oyunculuk ile de ilgilendiğini belirtmiştir.

En büyük hayali ilerleyen senelerde aksiyon filmi çekmek ve dövüş kulüpleri sahibi olmak vardır.

Yarışma öncesinde de sosyal medya hesaplarında ciddi bir takipçi sayısına sahip olan başarılı sporcu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 55,2bin civarındadır. Tv8 ekranlarında Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 Gönüllüler takımında yarışmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz