Yunus Emre Kılınç

Yunus Emre Kılınç hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Yunus Emre Kılınç 30 ocak 1983 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü mezunu olan oyuncu, Tiyatroya amatör olarak 1998 yılında Sakarya Erenler Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde başlamıştır. Kendi gibi oyuncu olan Sinem Akar Kılınç ile evlidir.

2003 yılında Bozkurt Kuruç’un Konya Devlet Tiyatrosunda yönettiği “Bağdat Hatunu” adlı oyunla profesyonel olarak ilk performansını sergilemiştir. 2006-2009 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosunda, “Tatlı Kaçık, Siyah Çoraplılar, Hacivat-Karagöz Gölge Oyunu, Kara Kedi Geçti, Akıllı Soytarı, Yarınlara Geç Kalmadan” adlı oyunlarda rol almıştır. 2011 yılında ise Bakırköy Belediye Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmaya başlamış ve “Külhanbeyi Müzikali, Hoşu’nun Utancı, Sıkıyönetim, Azizce, Güneşin Çocukları” adlı oyunlarda yer almış, Emrah Eren’in yönettiği “Hayvan Çiftliği” adlı oyunda da asistan olarak görev almıştır.

Birçok sinema ve dizi de yer almış olan oyuncu, “Aşk-ı Roman” adlı dizide başrol olarak yer almış ve Yılmaz karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncunun yer aldığı dizilerden bazıları; Anneler ile Kızları (2011), Yamak Ahmet (2010), Yerden Yüksek (2010), Al Gülüm Ver Gülüm (2010) şeklindedir.

Oynadığı Filmler

Öğrenci İşleri (2015)
Azazil: Düğüm (2014)
Adı Aşk Bu Eziyetin (2010)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz