Yuliia Sobol

Yuliia Sobol rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Güzel isim hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yuliia Sobol Kimdir?

Yuliia Sobol oyuncu, fenomen ve model. Milano Üniversitesi mezunudur. İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2016 senesinde rol aldığı, İtalyan korku filmi Children of the Night adlı film de küçük bir rolü canlandırarak gerçekleştirmiştir.

Küçük bir rol almış olsa da oynadığı bu korku filmi sonrasında, kendisine 2017 yılında “A Girl of No Importance” filminin başrol karakterini canlandırma fırsatını yakalamıştır. Film de Alina karakteri ile başrol oynamıştır. 2018 yılında ise İtalyan bilim kurgu filmi The Invisible Boy: Second Generation’un oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2017-2018 yılları arasında Il Campione, Mario Francese ve I Cacciatori Dei Mafiosi’de yer alan Yuliia, kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmış ve büyük bir üne kavuşmuştur. 2018 yılında En İyi Kadın Oyuncu (Büyük Britanya) Ödülü’nün de sahibi olmuştur.
Yuliia Sobol
2020 yılında aksiyon filmi Legacy of Lies ve İtalyan TV dizisi Il Cacciatore’de ve 2021 yılında korku filmi Movie A Classic Horror Story’de rol alan güzel oyuncu ülkemizde de tanınan bir isim olmuştur. En son Netflix platformunda yayınlanan Andropoz isimli filmin oyuncuları arasına dahil olmuştur. Dizi de ayrıca, Derya Karadaş, Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Turgut Tunçalp, Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Zeynep Doğa Doğuşlu, Ergin Torun ve Merih Dilber gibi isimler de oynamıştır.

Yuliia Sobol Nereli?

Yuliia Sobol aslen Ukrayna Kiev asıllıdır. Kiev’de doğmuş, günümüzde yaşantısını İtalya Roma’da sürdürmektedir.

Yuliia Sobol Boyu

Yuliia Sobol 1.68 cm boyundadır. Kilosu ise 54.

Yuliia Sobol Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Yuliia Sobol 26 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Ekim 1996, burcu ise terazi’dir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sobolyu olan güzel oyuncunun, instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 12.4bin civarındadır. Resim ile ilgilenmekte, ancak profesyonel olarak mı, hobi olarakmı yaptığı bilinmemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz