Yücel Arzen

0

1970 doğumlu müzisyen Yücel Arzen Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Heykel bölümüne giriş yapmış bir senelik eğitimin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Bölümünden mezun olmuştur. Ardından 1994 yılında aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır.

Yapmış olduğu besteler ünlü sanatçılar Funda Arar, Bülent Ersoy, Ahmet Özhan, Sertab Erener, Cem Karaca, Kıraç ve Haluk Levent gibi bir çok isim tarafından seslendirilmiştir. Ayrıca İnşaat, Eşrefpaşalılar, İstanbul Hatırası Duvara Karşı gibi filmlerin fon müziği olarak eserleri seslendirilmiştir.

2017 yılında Necip Fazıl Kısakürek’in Surda Bir Gedik Açtık isimli şiirine yaptığı şarkı ile uzun süre gündemde kalmıştır.

Yücel Arzen 2002 yılında Ah Le Yar isimli şarkı ile yılın şarkısı ödülünün sahibi olmuştur. Günümüzde Anadolu Ateşi Dans Topluluğu müzik yönetmenliği ile müzik serüvenini sürdürmektedir.

Bugüne kadar Gece, Selam Bahara Yolculuk, Bir Aşk On Şarkı, Farklı Desenler Farklı Şarkılar isimli albümlerin altına imzasını atan besteci, müzisyen ve şarkıcı Yücel Arzan Adana’da dünyaya gelmiştir.

Bir Başka İçerik :   Nevzat Şatıroğlu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz