Yonca Şahinbaş

1

Yonca Şahinbaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? nereli? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografisi.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Yonca Şahinbaş 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yengeç burcudur. Babası usta oyuncu Mahmut Cevher‘dir. Tiyatro, sinema ve dizi’nin yanı sıra bir dönem sunucu olarak da görev almıştır.

Sahne Tasarımcısı Ali Yenel ile bir evlilik gerçekleştirmiştir. Ancak evliliği 2012 yılında son bulmuştur, bu evliliğinden Ali Deniz isminde bir oğlu vardır. 2015 yılında Koray Şahinbaş ile evlenmiştir. Başarılı oyuncu baba tarafından aslen Bursa Gemlik’lidir.

2015 yılında Asla Vazgeçmem dizisinde Nazan Kozan karakterini canlandırmıştır, 2017 itibariyle Yeni Gelin dizisinde Kalender’in son karısı Asiye rolünü canlandırmaktadır.

1 Yorum

  1. slm ben yeni gelin dizisini izliyorum sen we zeynep kankonde ikiniz çok guzel oynuyorsunuz abala sen çok guzel we tatlisin yorumu oku we jewap yaza nolur

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz