Yıldırım Öcek

Yıldırım Öcek öldü mü? Yaşamını yitiren usta oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında ve ne neden öldü? Hangi dizilerde rol aldı. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1952 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yıldırım Öcek Lise mezunudur. Lise mezuniyetinin ardından bir ara memurluk yapmış ardından düğün salonlarında ve barlarda komedyen olarak görev almıştır. İlk sahne deneyimini 11 yaşında iken Harbiye Orduevi’nde bir düğün ile gerçekleştiren usta oyuncu profesyonel oyunculuk adımını Nejat Uygur Tiyatrosu’nda atmıştır. Ekran severlerin özellikle Avrupa Yakası dizisinde Sadettin Yerebakan karakteri ile tanıdığı Öcek en son Figuran isimli sinema filminde rol almıştır. Koyu bir Galatasaray taraftarı idi.

Feridun Öcek ve Eser Seçkin Öcek isimlerinde 2 oğlu vardır. Büyük oğlu Feridun Öcek Jeofizik Mühendisi, küçük oğlu Eser Öcek ise Maltepe Üniversitesi Sanatlar Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Usta oyuncu Yıldırım Öcek geçirdiği mide ameliyatı sonrası rahatsızlanmış ve yoğun bakıma kaldırılmıştır. Ancak 03 Ekim 2018 tarihinde kaldırıldığı hastanede 66 yaşında iken yaşamını yitirdiği açıklanmıştır. Cenazesi’nin İstanbul Kadıköy’de Söğütlüçeşme Camisi’nden kaldırılacağı belirtilmiştir.

Yıldırım Öcek oynadığı diziler;

Çiçek Taksi, Gurbetçiler, Böyle mi olacaktı, Ruhsar, Ayrılsak da Beraberiz, Deli Yürek, Dikkat Bebek Var, Üvey Baba, savunma, Vay Anam Vay, Aslı ile Kerem, Ekmek Teknesi, Gurbet Kadını, Patron Kim, Avrupa Yakası, AB’nin Yolları Taştan, Acı Hayat, Alanya ALmanya, Baba Oluyorum, Ateşle Barut, Emret Komutanım, Mert ile Gert, Papatyam, Ramazan Güzeldir, Halil İbrahim Sofrası, Evvel Zaman Hikayesi, Canım Benim.

Oynadığı sinema filmleri;

Hoş Memo, Postacı Kapıyı Ara Sıra Çalar, Altın Yumruk İstanbul’da, Herşey Oğlum İçin, Rus Gelin, Neredesin Firuze, Beyza’nın Kadınları, Küçük Hanımefendini Şoförü, Deliler – Rapor, Semum, Hoşçakal Güzin, Kurbanlık, Nekrüt, Adab-ı Muaşeret, Asla Vazgeçme, Figüran, Oldu mu Şimdi? Tatlı Bela. En son rol aldığı sinema filmi 2018 yılında Tatlı Bela isimli filmdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz