Yıldıray Sapan

Yıldıray Sapan hakkında merak edilen biyografi bilgileri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kısaca siyaset hayatı ve biyografisi.

1967 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Yıldıray Sapan aslen Kars doğumludur. Annesi Hacer Hanım, babası ise Ziya Bey’dir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sapan, iyi düzeyde ise Almanca bilmektedir.

Mithatpaşa Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’ni tamamlamış, Yine İzmir’de, Goethe Enstitüsünde Almanca dil eğitimi almıştır. Vekilliği sırasında üniversite sınavlarına girmiş ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanmıştır. 4 yıl gazetecilik okumuş, 2015 yılında girdiği bölümden 2019 senesinde iyi derece ile mezun olmuştur.

Siyasi kimliğinin yanı sıra turizmci olarakta iş hayatını sürdürmüş, turistik tesis işletmeciliği yapmıştır.

2009 ve 2011 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde EKDAĞ AŞ’de Genel Müdürlük görevini üstlenmiş, yine aynı belediye bünyesinde, Sosyal ve Sportif Faaliyetler Koordinatörü olarak çalışmıştır. Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu üyeliği yapmıştır.

Yıldıray Sapan Siyaset hayatı;

2003 ve 2008 seneleri arasında, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği ayrıca, Antalya Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24. Dönem Antalya Milletvekili’dir.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti’nin Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Seçim sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Ümit Uysal %64,89 oy oranı ile belediye başkanı seçilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz