Yiğitcan Özyiğit

Yiğitcan Özyiğit oyuncu kimliğinin yanı sıra başarılı bir iş insanıdır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yiğitcan Özyiğit Kimdir? Nereli?

1990 doğumlu Yiğitcan Özyiğit oyuncu ve iş insanıdır. Aslen doğma büyüme Ankara’lıdır. Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunu olan yakışıklı isim, ayrıca Famelog Academy’de oyunculuk eğitimi almıştır.

Reklam dünyasının en başarılı ajanslarından olan WBR’ın veliahtı olarak bilinmektedir. WBR LG, Panasonic, Early Times, Emaar, Polisan Boya, GNC, HP, Elexus, TEB, Varyap, Hitachi, AtlasGlobal, DS Damat, Dap Yapı, Quasar, Tepe Group ve Suzuki gibi daha bir çok dünyanın önemli markaları ile çalışmaktadır.

Henüz 17 yaşında iken bir televizyon programında stüdyo şefliği yapan Yiğitcan Özyiğit çeşitli prodüksiyonlarda çalışmıştır. Ulusal ve uluslararası film festivallerinde görev almıştır. Reklamcılık mesleği baba mesleğidir, annesi ise yapımcıdır. Bu sebeple küçük yaşlarda anne ve babasının meslekleri nedeniyle çocukluğunun büyük bir bölümü reklam ajanslarında geçmiştir.

2021 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizide Engin Altan Düzyatan, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Batuhan Bayar, Yetkin Dikinciler, Serpil Özcan ve Pelin Akil gibi isimler de rol almıştır.

Dizide Meczup karakterini üstlenen başarılı oyuncu Meczup karakteri için şu ifadeleri kullanmıştır.

Barbaroslar Meczup Kimdir?

Adeta bir meşale. Etrafını aydınlatabilir, ısıtabilir fakat isterse yakabilirde.

Mazhar olduğu cezbe sonucu süluk etmeden Hakk’a eren bir veli. Meczup temiz, çok temiz ama bir o kadar da kirli. Aklı hep muvazenesini kaybettiği günde. Belki yeryüzünün ilk günahkarı belki de en suçsuzu. O hala kardeşinin abisi. Dışardan bakıldığında şaşkın, aklı yerinde değil belki de en akıllısı o. Kısmen kendinden geçmiş bir durumda yada her anın farkında. Elini eteğini bu dünyadan çekmiş yada her şeyin merkezinde. Kırılgan ama çok güçlü, deli gücü. Çok haklı. Kızgında, aynı zamanda nefret dolu ama bir o kadar da sevecen. En azından sevdiklerine ve günahsızlara.

Talepkar hemde herkesden ve her şeyden. Bu karmaşanın sığabileceği tek yer belki bu beden çünkü Meczuptan başka kimse bu yükü kaldıramaz.

Meczup’un aklını okuyabilseydiniz, gözyaşlarına boğulurdunuz ama hüzün ama mutluluk. O zaman dudağınıza gülücük, yanağınıza göz yaşı, bir gözünüze nefret, bir gözünüze sevgi
yigitcan ozcan3
Oynadığı Diziler:

Daha önce Zalim İstanbul dizisinde de rol almıştır.

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı (Meczup) 2021
Zalim İstanbul (Nevzat) 2019

Resmi instagram hesabını @yigitcanozyigit kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz