Yiğit Oruçoğlu

Yiğit Oruçoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Yiğit Oruçoğlu İstanbul’un Kadıköy İlçesi’nde doğmuştur. Baba tarafından aslen Erzincan, anne tarafından ise aslen Trabzon’ludur. Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gören Oruçoğlu, her zaman spor ile iç içe olmuştur.

Yiğit Oruçoğlu boyu, kilosu, burcu:

Boyu 1.87 cm, kilosu 84, burcu ise oğlak’tır.

2021 yılında Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına dahil olmuştur. Güçlü ve düzgün fiziğinin yanı sıra, yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Resmi instagram hesabını, @yigitorucoglu olarak kullanmaktadır.

Kendisini samimi bir insan olarak tanımlamaktadır. Yarışmaya hayallerini gerçekleştirmek için katılmıştır. Samimi karakterinin yanı sıra, hırslı ve güvenilir bir kimliğe sahip olduğunu dile getirmiştir.

Yiğit Oruçoğlu 2010 yılından bu yana bu yarışmaya katılmanın hayalini kurmuştur. Karakterini, sporcu kimliğini ve her koşulla mücadele edebilecek bir yapısı olduğunu. Ayrıca yarışma da iz bırakan bir isim olmak istediğini dile getirmiştir. Yarışmayı kazanması halinde, ödülün büyük bir bölümünü eğitimi için kullanacaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz