Yiğit Mahzuni

0

Yiğit Mahzuni Halk Ozanı Aşık Mahzuni Şerif’in torunu’dur. Başarılı müzik kariyerini sürdüren Yiğit Birkan Demir hakkında müzik severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yiğit Mahzuni Kimdir? Aslen Nereli?

18 Ağustos 1996 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Yiğit Mahzuni solist ve müzisyen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara doğumlu aslen ise Sivas’lıdır. Dedesi Şerif Cırık veya tanınan adı ile Âşık Mahzuni Şerif Türk halk ozanı’dır.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Ankara’da tamamlamıştır. Henüz 4 yaşında iken piyano eğitimi almaya başlamış, Daha sonra dedesinin kendisine bağlama alması ile ilerleyen süreçte bağlama eğitimi de almıştır. İlk olarak dedesinin bestelemiş olduğu büyük eser İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım’ı seslendirmiştir.

Müzisyen kimliğinin yanı sıra müzik aranjörü ve solist, ayrıca söz yazarı ve besteci’dir.

Demet Akalın, Bilal Hancı, Aynur Aydın, Ekin Uzunlar, Güven Yüreyir, Çılgın Sedat ve Elif Buse Doğan gibi isimlerle birlikte besteler yapmaktadır. İlk çıkarmış olduğu albümü Seni Düşündüm dedesi Aşık Mahzuni Şerif’e ithaf edilmiştir. Seslendirdiği bir çok eserin söz ve müziği kendisine aittir.

2022 yılında Hakan Taşıyan, Melek Mosso, Necati Şaşmaz, Didem ve Şafak Sezer ile birlikte İbo Show programına konuk olarak katılmıştır.

Yiğit Mahzuni resmi instagram hesabını @ygtmhz kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 204bin civarındadır. Ayrıca @YiğitMahzuni7 youtube video kanalında seslendirdiği eserleri müzik severler ile paylaşmakta, youtube video kanalında ki abone sayısı ise 182 B.
yigit mahzuni2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz