Yener Sezgin

Yener Sezgin hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kimdir? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılının Mayıs ayında Almanya’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Boğa burcudur. Geçmişten günümüze bir çok dizide rol alan Yener Sezgin genellikle yardımcı oyuncu olarak yer almaktadır. Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugüne kadar rol aldığı bazı diziler, Aşk-ı Memnu, Kurtlar Vadisi Pusu, Nizama Adanmış Ruhlar, Kollama, Gece Gündüz, Arka Sokaklar, Sırlar Dünyası, Üvey Baba, Küçük Kıyamet, Sakarya Fırat ve Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. En son rol aldığı Payitaht Abdülhamid dizisinde, Osmanlı döneminde İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önde gelen kurucularından Ahmet Rıza Beyi canlandırmıştır.

Ayrıca Ortadirek Şaban sinema filminde 1984 yılında basketbolcu olarak yer almış, 1993 yılında ise En Büyük Numara adlı kısa filmde oynamıştır. Almanya doğumlu oyuncunun maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz