Yazgülü Aldoğan

0

Yazgülü Aldoğan kimdir? hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kısaca Hayatı.

Yazgülü Aldoğan aslen Aydın, Kuşadası’nda dünyaya gelmiştir. 30 Aralık 1949 doğumlu, burcu ise Oğlak’tır. Notre Dames de Sion ve Üsküdar Kız Lisesi’nde eğitim görmüş ardından, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Ankara’da Anka Ajansı bünyesinde gazeteciliğe adım atmıştır. Sorbonne Üniversitesi’nde İletişim Sosyolojisi üzerine doktora yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 4.5 sene öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Yazgülü Aldoğan gazetecilik, yazarlık ve yayın hayatı;

YÖK Yasası sonrasında Yard. Doç. iken görevine son verilen Yazgülü Aldoğan daha sonra İstanbul’a giderek Gelişim Yayınları’nda Nokta Dergisi’nin çıkışında rol üstlenmiştir. Daha sonra Yeni Asır İstanbul Haber Müdürü, Yeni Gündem Dergisi Haber Koordinatörü, Sabah, Hürriyet’te yazarlık ve Kanal D Haber Müdürü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Murat Karayalçın’ın Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde medya ve siyaset danışmanlığı yapmıştır. Günaydın gazetesi ile başladığı köşe yazılarını Posta Gazetesi ile sürdürmüştür. İstanbul, Anadolu, Galatasaray ve Kültür Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü dersler vermiştir. Ayrıca Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Medya Araştırmaları dersi de veren Yazgülü Aldoğan, BRT ve TRT ekranlarında İşte İnsanlar ve Medya Medya konulu televizyon programları yapmmış, SKYTÜRK ekranlarında Cevap Anahtarı isimli eğitim programını sunmuş ve farklı radyolarda sabah haberleri sunmuştur.

30 yılı aşkındır köşe yazarlığı yapmakta ve 2 romanı vardır. Yaşantısını İstanbul, Galata’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz