Yavuz Saltık

Yavuz Saltık 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak yaptığı görevinden Sosyal İşlerden Sorumlu Daire Başkanlığı’na atanan isim olmuştur. Peki aslen nereli? evli mi? eğitimi, kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelen Yavuz Saltık aslen Trabzon Of’ludur. Mersin Üniversitesi Pazarlama Bölümü mezunu’dur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi okumuştur. Uzun yıllar araştırma şirketlerinde Araştırma uzmanı ve Saha Müdürü Yardımcısı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2002 ve 2010 yılları arası Belediye Danışmanlık Hizmeti veren Yavuz Saltık bu süreç içerisinde bir çok seçim kampanyasını yürüttü. Ulusal Dergi ve gazetelerde, Spor’da Şiddet ve Fanatizm, ülkemizde’ki taraftarlık anlayışı üzerine araştırmaları ve makaleleri yayınlanmıştır.


2011 ve 2013 yılları arasında Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı, 2009 ve 2015 arasında ise Turkish Grorund Services şirketi Basın Müşaviri olarak çalışmıştır. KA-DER, ARı Haraketi, IRI, NDI, Konrad Adenauer Vakfı ve Toplum ve Demokrasi Derneği bünyesinde eğitimci olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2014 ve 2019 yıllarında, günümüzün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını üstlenen Ekrem İmamoğlu‘nun Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapmıştır. Trabzon Fikir Kulübü Kurucu ve Avrupa ile Diolog Derneği üyesi’dir. Evli ve bu evliliğinden iki kızı vardır. Son olarak Tanrım Beni Başkan Yarat isimli siyasal iletişime yönelik bir kitabı var.

2019 yılında uzun süre görev yaptığı Özel Kalem Müdürü görevinin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşlerden Sorumlu Daire Başkanlığı görevine atanan isim oldu.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz