Yavuz Örnek

Yavuz Örnek İlköğretim eğitimini Petekli Köyü’nde tamamlamış ardından Ortaokul ve Lise eğitimine Kocaeli Gebze’de devam etmiştir.

Üniversite eğitimini ise memleketi Erzurum’da okuyan Yavuz Örnek 1983 yılında Van YY Üniversitesinde asistan olarak görev almış ve aynı zamanda yüksek lisans yapmıştır.

1990 senesinde ise Amerika’ya gitmiş ve New York Syracuse Üniversitesi’nde ve Washington American Üniversitesinde Doktora çalışmalarını sürdürmüştür.

2010 yılında Türkiye’ye dönüş yapmış ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve gelmiştir.

Günümüzde görevine devam etmekte, Yosun kimyası, ilaç sentezi, meteor organik kimyası üzerine teorik ve deneysel çalışmalar gerçekleştirmiş ayrıca Tufan’ı ilk kez bilimsel olarak incelemeye başlamıştır. Özellikle Türkiye’de mutlaka üniversitelerde Yosun Araştırma Merkezlerinin açılması gerektiğini açıklayan Yavuz Örnek aslen Erzurum İspir’lidir. Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

2017 yılında Destanların Sultanı Tufan 46 Katlı Gemi isimli kitabında Nuh Tufanı ile ilgili yazıları ile gündeme gelen Örnek o tarihteki Hz. Nuh’un gemisinin üst düzeyde bir teknolojiye sahip olduğunu hatta gemide kullanılan çeliğin günümüz şartlarında bile bulunmadığını iddia etmiştir. Geminin bugün dahi bilmediğimiz bir çok teknolojik özelliğe sahip olduğunu bildirmiştir.

9 Yorumlar

 1. “BİLMEK İSTİYORUM” PROGRAMINDA TANIDIM YAVUZ ÖRNEK’İ. FAKAT BİLİM VE DİN ADINA BU KADAR AFAKİ VE İNSANI ÇILDIRTAN BİLGİLER VEREN BİR İNSANI KEŞKE HİÇ TANIMASAYDIM. GERÇEKTEN BİLİM VE DİN ADAMLARI ADINA BÜYÜK BİR ESEF DUYDUM. BUNLARI GEÇELİM DE ESAS MÜHİM OLAN DİN VE BİLİMİN ANLAŞILMASI ADINA BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR KONUDA KAMUYU YANILTAN VE DİN VE BİLİM OTORİTESİNİ SARSAN BU TİP İNSANLARIN ÖN ELEMEDEN GEÇİRİLMEDEN TOPLUM ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPMALARINA SÖZÜM ONA “PROGRAM YAPIYORUZ” DİYE İZİN VERİLMESİ, KELİMENİN TAM ANLAMIYLA TAM BİR “FECAAT”

 2. IYI AKSAMLAR
  BU “AKAMISYEN” ASLINDA BIR MASAL DUNYASINDAN GELEN YA DA COCUKLUGUNU MASAL DUNYALARINDA YASAMIS BIZ ZAT OLMALI. MASAL DUNYASINDA OLAGANUSTU ,INSANIN IZAH EDEMIYECEGI OLGULAR VARDIR. SAYIN ORNEK DE GERCEK YASANAN BIR DUNYADAN DEGIL DE BIR HAYAL DUNYASINDAN SOZEDIYOR OLMALI. 5 ILE 12 YAS OKUYUCULAR ICIN MASAL ANLATIYOR OLMALI. AMA YENI MASAL KITAPLARINI BEKLEMEK LAZIM !!!!!!!

 3. Görüşü , düşüncesi ve açıklamaları hiç bir akademisyene benzemiyor. Kusura baksınlar çok çok cahil açıklamalarda bulunmuştur. Bu tür medyatik ve dengesiz fikirlere sahip olanları universite de çocuklarımızın zamanlarını çalmasın . lütfen acil bir şekilde kontrol edilsin. Rica ediyorum ..:)

 4. Sayın Yavuz Örnek’in konuşmasını yeni dinledim. Ağzım açık kaldı. Bu zatın eğitim kurumlarında öğrencilere ne verebileceğini düşündüm. Eğer Öğrencisi olsaydım ” aramızda nasıl bir dialog geçerdi” dedim. pes doğrusu pes pes…

 5. Köprülü Mehmet paşa öldüğünde Şeyhülislam ile köprülünün oğlu Fazil Ahmet paşa dönemin padişahı İLE cenaze işini konuşurken ,şeyhül islam -Köprülü Mehmet paşanın öidüğü iyii oldu,-der,hazırdaki F Ahmet paşa ,babası için söylediği söze kızar ve ,neden öyle dedin der.Şeyhül islamıncevab şdudr.-nahak yere(haksız olarak) çok kişiyi astırdı der,F.Ahmet paşa sorar ,bu kararlara sen fetva vermedin mi şimdi niye kötülüyorsun der, Ş.islam doğrudur ben fetva verdim çünkü korkuyordum ben ondan,der.
  Bu hocanın da korktuğu veya yaranmak istediği bir yer olabilir mi.? Bilim ve masalları aynı tutmak ne hazin .Ki bu masalı da kendi hayalinde bulmuş hiç duyulmamış orijinal masal ,bilim adına daha ne beklenir ki?

 6. Yılmaz ÖZDİL’in bugünkü (07/01/2018) yazısını okursanız geçmişte neler söylenmiş ve onlara itiraz olmadığına göre bu adamcağız da “sallamak iş yapıyor demek ki…” demiş olabilir. Ne dersiniz

 7. çalıntı sorularla kimler amerikaya doktoraya gönderiliyor, kimler istanbul üniversitesinde ders veriyor, verdiğimiz vergiler nerelere gidiyor KABAK GİBİ ortaya çıktı!!! HARAM-ZIKKIM olsun verdiğimiz vergiler!!! ALLAH BELALARINI VERSİN DİNİ ÇÜRÜTEN BU ŞARLATANLARIN!!!!!!!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz