Yasin Obuz

Yasin Obuz MasterChef isimli yarışmaya katılarak adından söz ettirmiş, günümüzde ise Survivor yarışması ile yine adından sıkça söz ettirmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında dünyaya gelen Yasin Obuz aslen Diyarbakır’lıdır. Farklı şivesi ve programlardaki enerjik hali ile dikkatleri üzerine çeken Obuz, yaklaşık 6 sene Kıbrıs’lı bir arkadaşı ile aynı evi paylaşmıştır. Bu nedenle şivesi de Kıbrıs şivesini andırmakta, ayrıca uzun süre yurt dışında yaşamıştır. Ailesi Antalya’da oturan Obuz, bir çok spor ile uğraşmış ayrıca geçmişte antrenörlükte yapmıştır. Boyu 1.83 cm, kilosu ise 80’dir.

Daha önce Yemekteyiz isimli yarışma programına da katılmıştır. Yarışmalar da buuuummm kelimesini çok kullanan isim ayrıca yakın çevresinin kendisine HIRŞİT diye hitap ettiklerini belirtmiştir.


2019 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye adlı yarışmanın iddialı yarışmacıları arasında yer alan Yasin Obuz ticaret ile uğraşmaktadır. İstanbul Sirkeci’de bir restaurant’ı olduğunu ve yarışmaya İstanbul’dan katıldığını belirtmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Spor Bölümü mezunu olan ünlü isim yarışma önce kullandığı yemek bizim işimiz, Şampiyon belli acaba 2. kim olacak gibi iddialı cümleleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Sıkı bir sosyal medya kullanıcısı olan ünlü ismin 2019 yılı itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 85,6bin ‘dir.

Yasin Obuz evli mi?

Yemekteyiz isimli yarışma programına katılmadan 20 gün önce evlendiğini belirtmiştir.

Yarışmalarda çılgın ve hiperaktif tavırları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yemekteyiz programında Brokoli çorbası, Avcı böreği, Yufka altı salata, King atom bonfile, Ispanak garnitür ve İrmik helvası hazırlamıştı. Daha öncesinde yine televizyon programlarından olan Kısmetse Olur yarışmasında da yer almıştır.

2019 yılında MasterChef yarışmasına jürilerden Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu kendisine evet demiş, Danilo Zanna ise hayır demiştir. İki evet, bir hayırla yoluna devam etmiştir.

2020 yılında Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan ve Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2020 yarışmasında Gönüllüler takımında yer almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz