Yasemin Ecem Anagöz

Yasemin Ecem Anagöz Milli Okçu olarak spor hayatını sürdürmektedir. Kaç yaşında? aslen nereli? doğum tarihi, boyu, kilosu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Yasemin Ecem Anagöz aslen İzmir’de doğmuştur. Boyu, 1.65 cm, kilosu ise 66’dır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde okçuluk kariyerini devam ettirmektedir.

Yasemin Ecem Anagöz okçuluk kariyeri, başarıları;

Türkiye’yi, Azerbaycan Bakü’de düzenlenmiş olan ilk Avrupa Oyunlarında temsil etmiştir. Sıralama turunu 642 puan ile 13. sırada tamamlamıştır. Ancak çeyrek finalde elenmiştir.

Daha sonra Nottingham’da Avrupa Elemelerinde göstermiş olduğu performans ile 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılmayı başarmış, son 32’ye kalmış, ancak Meksika asıllı okçu Alejandra Valencia ile 5-5 berabere almış, tie-break sonucu kaybetmiştir.

Kendisi gibi Milli Okçu Mete Gazoz ile Arjantin’de Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda, karışık takım klasik yay kategorisinde Dünya 3.sü olmuştur.

2018 yılında klasik yay kadınlar kategorisinde kendisine ait Türkiye rekorunu geliştiren Yasemin Ecem Anagöz, 2×70 metrede 686 puana ulaşmıştır. Bu kategori’de 679 puan ile Türkiye rekorunun yeni sahibi idi, böylelikle kendisine ait rekoru 686 puana çıkarmıştır. 2018’de Samsun’da yapılan Okçuluk Dünya Kupası Finalleri’nde gümüş madalya kazanmıştır.

Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi ardından Ege Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz