Yasemin Çitak

Yasemin Çitak Yalnız Kalpler isimli dizi de rol almıştır. Güzel isim hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yasemin Çitak Kimdir?

Yasemin Çitak oyuncu, tiyatrocu.

Doğup büyüdüğü Bursa’da İlköğretim ve Ortaöğrenimini tamamlamıştır. Daha sonra, 2008 senesinde, Bursa Devlet Tiyatrosu Feraizcizade Tiyatro kurslarına katılmıştır.

2012 senesinde kazandığı Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Oyunculuk Anasanat Dalı Bölümü’nden 2016 senesinde başarı ile mezun olmuştur.

Mezun olduğu yıl 2016’da, Bursa Devlet Tiyatrosu 80 Günde Devri Alem oyununda reji asistanı olarak görev almıştır. Yine aynı yılın Kasım ayında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na oyuncu olarak dahil olmuştur. Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne alan güzel oyuncu hem tiyatro, hem de dizi oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

2023 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yalnız Kalpler isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca, Sena Şahin, Taygun Sungar, Elmas Evşen Topçuoğlu, Özlem Boyacı, Nermin Uğur, Elif Gülhan, Furkan Kapsız, Mehtap Öztepe, Ezel Salık, Dilek Bozkurt, Ceylin Ece Kavurkacı, Ayça Özvardar ve Serkan Melikoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Yasemin Çitak Nereli?

Yasemin Çitak aslen doğma büyüme Bursa’lıdır.

Yasemin Çitak Boyu, Kaç Yaşında?

Yasemin Çitak 34 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Mayıs 1988, burcu ise boğa’dır. Maalesef boy ve kilo bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Güzel isim resmi instagram hesabını @yaseminncitak olarak kullanmaktadır.

Sahne Aldığı Tiyatro Oyunları;

Memd’Ali (Oyuncu) (2018)
Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını (Mahalleli) (2017)
80 Günde Devr-i Alem (Oyuncu) (2016)
Karagözüm İki Gözüm (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz