Yalın İşnel

0

Yalın İşnel hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılında aslen Samsun’da dünyaya gelen Yalın İşnel, Samsun Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünü bitirmiştir. Ardından İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.

Tiyatro hayatına 2005 senesinde Mahşer-i Cümbüş tiyatro bünyesinde adım atan başarılı isim ayrıca Royal Holloway University of London’da eğitim almıştır. 2 sene Londra’da yaşamış ve tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Kendisini muzur, duygusal bazende soğuk olarak tarif etmektedir. Avrupa’da toplam da 6 sene yaşamış bu süreç içerisinde seyahatler gerçekleştirmiş ancak tekrar yurt dışında yaşamayı düşünmediğini belirtmiştir.

Ekran severler tarafından özellikle Star Tv ekranlarında yayınlanan Beni Affet dizisi ile tanınan oyuncu dizide Hakan karakterini canlandırmıştır.

Uzun seneler yurt dışında yaşamış diğer bir yandan sosyal medyada yer aldığı tiyatro oyunları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Oyunculuğun yanı sıra spor ile de içli dışlıdır, ayrıca müzik ile ilgilenmekte ve gitar çalmakta da oldukça başarılıdır.

Yalın İşnel aslen Samsun’ludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz