Yakup Türkal

0

Yakup Türkal Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı olarak merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yakup Türkal Kimdir?

Yakup Türkal iş insanı, girişimci, Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı. 2023 yılında Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı olan Türkal, bugüne kadar hiç bir siyasi organizasyona kaydı olmadığını, ancak memleketin her sorununu kendi sorunu olarak gördüğünü, bu nedenle de Aday olduğunu dile getirmiştir.

Yakup Türkal Nereli

Yakup Türkal Kırşehir’lidir. Aslen baba tarafından Kırşehir nüfusuna kayıtlıdır.

Yakup Türkal Şirketleri

Türkal Şirketler Grubu kurucusudur. Türkal Şirktetler Grubu, Tarım, Botanik, Enerji, Lojistik, Madencilik ve Sağlık sektöründe ülkemize katma değer ve istihdam sağlamaya devam etmektedir.

Yakup Türkal Cumhurbaşkanı Adayı

Yakup Türkal 24 Ocak 2023 tarihinde, 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı için Aday olmuştur. Bugüne kadar herhangi bir siyasi organizasyonda yer almamıştır. Aday olarak, bağımsızca, ülkemizin her ferdinin hak ettiği adil, huzurlu, mutlu bir yaşam için kolları sıvadığını belirtmiştir. Ayrıca seçimlerde halkın teveccühü ile toplumumuzun her kesimini gelecek mutlu, güzel günlere taşımak için var gücüyle çalışacağını sözlerine eklemiştir.
yakup turkal1

Yakup Türkal Ne İş Yapar?

Yakup Türkal iş hayatına Lise’den sonra aile şirketi ile adım atmıştır. 2000 yılında şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

2003 yılında ise Türkal Şirketler Grubunu kurmuştur. Türkal Şirketler Grubu içinde yer alan şirketler aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Genel iş alanları ise Tarım, Botanik, Enerji, Lojistik, Madencilik ve Sağlık.

Yakup Türkal Kaç Yaşında?

Yakup Türkal 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1976, doğum yeri Kırşehir.

Yakup Türkal Kısaca Hayatı:

Yakup Türkal ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi sonrasında, Ankara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eğitim hayatı sonrasında aile şirketinde iş hayatına atılmıştır. 2003 yılında Türkal Şirketler Grubunu kurmuş sonrasında, Park Saravenas projesi dahil bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmiştir.

2007’de memleketi Kırşehir’de 114 bin 953 YTL ile vergi rekortmenleri arasında yer almıştır. 2011 senesinde de bu başarılı tekrarlamış, vergi rekortmeni listesine adını dördüncü sıradan yazdırmıştır.
yakup turkal2

Yakup Türkal Evlimi? Eşi, Ailesi

Yakup Türkal evlidir. 1998 yılında evlenmişti, eşi Alev hanım’dır. Bu evliliğinde 1999 doğumlu Tuba, 2005 doğumlu Büşra ve 2010 doğumlu Yusuf isimlerinde iki kız, bir de erkek çocuğu vardır.

Yakup Türkal Serveti

Yakup Türkal’ın maalesef serveti ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır.

Resmi instagram hesabı @ykpturkal resmi twitter hesabı ise @YakupTurkal ‘dır. Ayrıca hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.yakupturkal.com


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz