Yağmur Gurur

Yağmur Gurur Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yağmur Gurur Kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan güzel oyuncu Yağmur Gurur QS Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmekte. Bazı kaynaklardan sağlanan bilgilere göre 1993 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelmiştir. Üsküdar Selimiye İlköğretim okulunda okumuştur. 2022 yılı itibariyle 29 yaşında.

Tiyatro kökenli bir oyuncudur. Daha önce herhangi bir dizi de rol almamış, ilk dizi oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide ayrıca Nergis Kumbasar, Zeynep Kankonde, Ceren Taşçı, Ozan Dağgez, Halil İbrahim Kurum, İlkin Tüfekçi, Ergül Miray Şahin, Hazal Benli, Atakan Yılmaz, Yiğit Dikmen, Ceren Yıldırım, Elif Çapkın ve Nihayet Şahin gibi isimler de rol almıştır. Dizide başrollerini ise İlayda Alişan (Asya) Burak Yörük ise (Tolga Tuna) karakteri ile üstlenmiştir.

2020 senesinde İbrahim Büyükak, Ahmet Ak, Doğu Demirkol, Çağla Demir, Büşra Pekin, Deniz Hamzaoğulu, Uğur Bilgin, Gamze Karaduman ve Ece Kazımoğlu gibi isimlerinde rol aldığı Bayi Toplantısı isimli sinema filminde rol almıştır.

Sinema ve dizi dışında, 2019 senesinde İkinin Biri ve Sefiller adlı tiyatro oyunlarında oyuncu ve yardımcı yönetmen olarak çalışmalar da bulunmuştur.

Resmi instagram hesabını @yagmurgurur kullanıcı ismi ile kullanmakta.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz