Yağız Kaya

Yağız Kaya 2022 yılında İbo Show programına katılmıştır. Müzik severler tarafından hakkında araştırmalar yapılan başarılı sanatçı kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yağız Kaya Kimdir? Nereli?

Müzisyen ve Türkücü’dür. Aslen Sivas’ın Divriği İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Sivas Divriği doğumludur. Müzik dünyasında sadece Yağız ismi ile tanınmakta soyadını kullanmamaktadır. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlayan başarılı sanatçı, halk ozanlarının etkisi altında kalmış, Türk Halk Müziği ile ilgilenmiştir.

14 yaşında iken abileri ve ablaları ile beraber memleketi Sivas’tan göç etmiş ve İstanbul’a taşınmıştır. Müzik kariyerinin ilk sahne deneyimini ise yine İstanbul’da gerçekleştirmiştir.

İstanbul’da Gülhane Parkı’ndaki çeşitli etkinliklerde yer alan Yağız Kaya, 2002’de ilk albüm çalışmasın Ah Gönlüm için çalışmalara başlamış ve 2004 yılında müzik severler ile albümünü paylaşmıştır. Albüm kısa sürede büyük bir ilgi görmüş 2006 yılında da ikinci albümü Yan Deli Gönlüm’ü müzik severler ile buluşturmuştur.

Günümüze kadar toplam 8 albüm çalışmasının altına imzasını attı, ayrıca hem yurtiçi hem de yurt dışında birçok farklı mekanda sahne aldı. Verdiği konserler büyük bir ilgi gördü. Genellikle yöresel türküleri seslendiren sanatçı ayrıca, fantazi ve arabesk türünü de çok iyi seslendirmektedir.

En son 2022 yılında katıldığı İbrahim Tatlıses’in sunduğu İbo Show programında ise Ah Gönlüm, Kader gemisine yüküm yükledim ve diğer eserleri seslendirmiş büyük bir ilgi görmüştür. Programa Mahmut Tuncer, Ceylan, Latif Doğan ve Uğur Karakuş’ta katılmıştır.

Başarılı sanatçı resmi instagram hesabını @yagizresmi olarak kullanmakta. Ayrıca @YAĞIZresmi youtube video kanalında da paylaşımları bulunuyor.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz