Xavi Simons

Xavi Simons futbol dünyasının gelecek yıllarda büyük başarılara imza atacağını düşündüğü genç futbol yıldızı adaylarındandır. Peki kaç yaşında? hangi takımda oynuyor? futbol kariyeri, hayatı, biyografi bilgileri.

2003 yılının Nisan ayında Hollanda, Amsterdam’da dünyaya gelmiş, burcu Boğa’dır. Anne ve baba tarafından Hollanda ve İspanyol asıllıdır.


CD Thader alt yapısında futbol’a başlamış kısa süre içinde Barça alt yapısına geçiş yapmıştır. Merkez orta saha, on numara pozisyonunda görev yapan genç futbolcu sağ ayak’tır ama sol ayağı da en sağ ayağı kadar iyi raket gibidir. Harika oyun zekası, ayaklarına hakimiyeti ve takıma liderlik yönü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca yüksek teknik kapasitesine rağmen çok mücadeleci ve agresif oyunu ile de taraflı tarafsız tüm futbol severler tarafından tam not almaktadır.

Bugüne kadar toplam 3 kez Hollanda U16, 5 kez de Hollanda U15 Milli takım formalarını giymiş bir gol atmıştır. Babası eski Hollanda asıllı futbolcu Regillio Simons’dır. Dünyaca ünlü yıldızların Zlatan İbrahimoviç gibi isimlerinde menajerliğini yapan Mino Raiola ile çalışmaktadır. Nike sponsorluğunda bir çok reklama da imzasını atan Xavi Simons sıkı bir sosyal medya kullanıcısıdır. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 1.5 Milyon’un üzerindedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz