Volkan Şenlendirici

0

Volkan Şenlendirici müzisyen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ünlü müzisyen hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Volkan Şenlendirici Kimdir? Nereli?

1980 yılında dünyaya gelmiştir, İzmir’in Bergama İlçesi’nde doğan Volkan Şenlendirici müzisyen bir ailede yetişmiştir. Müzisyen kimliğinin yanı sıra sesi ile de dikkatleri üzerine çeken ünlü isim Udi olarak tanınmaktadır. Ancak diğer bir çok enstrümanıda başarı ile çalabilme yeteneğine sahiptir.

Volkan Şenlendirici Hüsnü Şenlendirici İle Kardeşmi?

Ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici abisidir. Şenlendirici’nin dedeleri ve babası da klarnet, trompet gibi müzik aletlerini çalabilme yeteneklerine sahip isimlerdir.

1982 senesinde İstanbul’a yerleşen Şenlendirici, Pera Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde müzik ve iş dersi üzerine eğitim almıştır. Günümüze kadar yurtiçi ve yurdışında bir çok konser vermiştir. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında da konser veren ünlü isim evlidir ve bir oğlu vardır.

Müzik dışında spor yapmak, kitap okumak ve seyahat etmekten büyük keyif almaktadır. Resmi instagram hesabı @volkansenlendirici ‘dir. Bir de youtube video kanalı var ancak pek fazla paylaşım yapmamaktadır. Kanalında Aleni ve Bir Yolu Lazım isimli şarkıları seslendirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz