Volkan Kaplan

Volkan Kaplan hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? albümleri, şarkıları, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı sanatçı Volkan Kaplan aslen Amasya’nın Merzifon İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi olan ünlü isim başak burcudur. Eğitim hayatına doğup büyüdüğü İstanbul’da başlamış, İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Levent’te tamamlamıştır. Daha sonra babasının TSK’da görev aldığı dönemde babasının tayini sebebi ile Lise eğitimini Gölcük’te tamamlamıştır.

Lise yıllarında arkadaşları ile birlikte müzik grubu kurmuş ve grupta gitar çalmaya başlamıştır. İstanbul’a döndükten sonra 2000 ve 2002 yılları arasında özel sanat merkezlerinde klasik gitar eğitimi almıştır. 2006 senesine kadar ise bir çok mekanda sahne almış ve müzik kariyerini sürdürmüştür. 2006 senesinde askerlik görevini yapmış, askeriye’de de bir orduevinde müzisyen olarak vatani görevini yapmıştır.

Volkan Kaplan müzik kariyeri;

Vatani görevini tamamladıktan sonra kariyerine besteci ve söz yazarı kimlikleri ile devam etmiş, ilerleyen süreçte ise solist olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2010 yılından 2015 yılına kadar müzik ile birlikte iş hayatını da devam ettirmiş, gıda sektöründe yöneticilik yapmıştır. 2016 ve 2019 yıllarında Çanakkale’de kendi işyerini açmış, müzik hayatı ile birlikte iş hayatına devam etmiştir. Uzun bir sürecin ardından 2020 yılında birikimi ve çalışmaları ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. İlk çıkış şarkısı ise Çift Dikiş ismi ile müzik severlere sunuldu. Şarkının söz ve müziği Hacer Özgür’e aittir. Ayrıca bir sonraki şarkının ise kendisine ait olduğu ve isminin de İnan olduğu açıklanmıştır. Müzik dünyasının unutulmaz isimleri arasında yer almak isteyen başarılı sanatçı, ayrıca beste ve şarkıları ile de ödülerin sahibi olmak istemekte.

2008 senesinde evlendiği belirtilen ünlü ismin bu evliliğinden bir kızı, birde oğlu vardır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz