Volkan Arslan

Volkan Arslan eski Milli futbolcu’dur. Kariyeri boyunca bir çok profesyonel takımda forma giymiş, en başarılı dönemini Galatasaray forması ile yaşamıştır. Peki kaç yaşında? oynadığı takımlar, futbol hayatı ve kısaca biyografisi.

1978 yılında Almanya Hannover’da dünyaya gelmiştir. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü şehrin takımı Hannover96 alt yapısı ile adım atmıştır. Daha sonra RW Essen, 2000 yılında ise Türkiye’ye dönerek Adanaspor takımına transfer olmuştur.

Volkan Arslan hangi takımlarda forma giydi?

Sırası ile oynadığı takımlar, Kocaelispor, Galatasaray, Ankaraspor, Gaziantepspor, Antalyaspor, Ankaragücü, Orduspor, Eyüpspor ve Bozüyükspor’dur. En son 2012 yılında Bozüyükspor takımı forması ile futbol hayatını noktalamıştır. 1995 yılında Türkiye U16 Milli takım kadrosuna seçilmiş ardından U17, U18 ve A2 formalarını giymiştir. 30 Nisan 2003 tarihinde ise Türkiye A Milli takım kadrosuna seçilen Arslan toplam 1 kez A Milli formayı giymiştir.

Merkez Orta Saha oyuncusu olarak sahada görev yapmıştır. Galatasaray takımında 3 sezon forma giymiş ve o dönemde Milli takıma seçilmiştir. Volkan Arslan’ın bir çok kaynakta baba tarafından aslen Sinop Ayancık’lı olduğu belirtilmektedir.

Günümüzde kariyerini, televizyon ekranlarında spor yorumcusu olarak devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz