Vefa Salman

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Bursa Erkek Lisesi ardından Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eşi Dilek Akdeniz Salman’dır. 2012 yılında oğlu Özgün Salman’ı trafik kazası sonucu yitirmiştir.

Mezun olduktan sonra 20 sene memleketi Yalova’da ticaret ile uğraşmış, 1988 yılında günlük Haberci Gazetesinde yazılar yazmıştır. Ayrıca Yalova Gazetesi’nin kurucularından olan Vefa Salman 7 sene başyazar olarak görev almıştır. Yalovamız adlı internet sitesininde kurucularından ve köşe yazarlarındandır.

2007 yılında Özgünce isimli şiir kitabı basılmış ayrıca ikinci şiir kitabı baskıya hazır ve üçüncü şiir kitabının çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Veteriner Odası Yalova Temsilcisi ve Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 3 dönem Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifi Murahhas Üyeliği, 1 dönem ise SDY Vakfı mütevelli heyeti üyeliği, yönetim ve denetim kurulu üyelikleri gibi görevleri üstlenmiştir.

7 yıl iki dönem CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ayrıca Yalova Belediyesi Meclis üyeliği ve grup sözcülüğü yapan Vefa Salman 2014 yılında CHP Parti Meclis kararı ile Yalova Belediye Başkanlığına aday gösterilmiş ve seçilmiştir.

2018 yılında ünlü dansöz Asena ile kuzen olduklarını açıklamasıyla sıkça gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz