Vedat Yenerer

0

1965 doğumlu belgesel yapımcısı, gazeteci, yazar ve savaş muhabiri Vedat Yenerer Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce İletişim Fakültesi Basın Yayın bölümü mezunudur.

Üniversite döneminde Cumhuriyet Gazetesi ve Sipa Press’te çalışma hayatına atılmıştır.

5 sene kadar Cumhuriyet Gazetesinde çalışmış ve 32. Gün, Show Tv, Kanal D, Star Tv ve Habertürk’te savaş muhabirliğinin yanı sıra Haber Araştırma Müdürlük görevini üstlenmiştir. 1989 yılında Romanya İç Savaşı Vedat Yenerer’in ilk savaş muhabirliği tecrübesini gerçekleştirdiği görevi olmuştur. Bugüne kadar Lübnan, Filistin, Azerbaycan, Irak, Keşmir, Somali, Sudan, Gürcistan, Eritre, Çeçenistan, Arnavutluk ve Afganistan gibi bölgelerde muhabir ve gazeteci olarak çalışmıştır.

Vedat Yenerer 2013 yılında Ergenekon davası nedeni ile 7 yıl 6 ay hapis cezası almıştır. 2017 yılında İyi Parti’nin kurucuları arasına dahil olmuştur. Evli ve bir kız babasıdır.

Bugüne kadar yazdığı kitaplar, Düşman Kardeşler, Irak Yanıyor, Kanlı Kukla pkk Terör Örgütü Gerçeği, Çeçenler Kimsesiz bir Millet, Ateş Ortasında, Yalanistan Güneydoğundan Gerçek Gazeteci Öyküleri, Pusu Hikayeleri, Ergenekon Tezgahı, Maşalar ve Piyonlar, Sansür, Gördüm Onlar Yaşıyor, Bir Avuç Millet Çeçenler, İhanet İttifakı, Egede Yunan İşgali Türk Ada ve Kayalıkları Nasıl Ele Geçirildi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz