Veda Terzioğlu

Veda Terzioğlu TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kara Tahta isimli dizinin oyuncu kadrosuna İrem karakteri ile dahil olmuştur. Daha önce de bir çok başarılı projede rol alan güzel isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Veda Terzioğlu Kimdir? Nereli?

Ankara doğumlu olan Veda Terzioğlu oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1994 yılında dünyaya gelen Terzioğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü mezunudur. Anadolu Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Sadri Alışık Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümünden de mezun olmuş ve başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Türkiye’nin en uzun soluklu dizilerinden olan Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Akabinde ise Tek Yürek adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Oynadığı Diziler:

2022 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Kara Tahta isimli dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Dizi de ayrıca Furkan Andıç, Miray Daner, Cengiz Bozkurt, Çiçek Dilligil, Mine Tüfekçioğlu, Selen Uçer, Onur Durmaz ve Kerem Arslanoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Arka Sokaklar
Zümrüdüanka (Ayşe)
Tek Yürek (Arzu)
Kara Tahta (İrem)

2021 yılında ise Diriliş isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz