Vanlı Nihat Hoca

0

Vanlı Nihat Hoca ‘nın gerçek ismi Nihat Işık’tır. 1972 yılında aslen Van’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Van’da tamamlamıştır.

İlk Üniversite eğitimi’ni İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler’de gerçekleştirmiştir. Ancak Bitirince Ne Olacaksın Vıle ?’ sorusuna cevap veremediği için, 1 senesi Beyoğlu-Tarlabaşı’nda olmak üzere İstanbul’daki macera dolu iki sene öğrencilik hayatını sonlandırmış tekrar sınava girmiştir. Daha sonra, Ankara Hacettepe Üniversitesi Soysal Hizmetler Bölümü’nden Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun olmuştur.

1996 senesinde Van’da yoğun terör olaylarının yaşandığı yıllarda yakınlarının “Doğuyu Tercih Etme” uyarısına rağmen kendi memleketinde hizmet etmeye karar vermiş ve ilk atamasında köy öğretmeni olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ardından asıl mesleğini sürdürmek için, Van Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne geçiş yapmış ve bu kurumda Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çeşitli birimlerde çalışmıştır. Çocuk Evleri Müdürlüğü görevini yürütürken sosyal medya ile tanışan Vanlı Nihat Hoca, “Vıle sen deli misin?” diyenlere aldırış etmeden, Müdürlük görevinden istifa etmiştir. Aynı kurumda hem Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışmaya hem de sosyal medya aracılığı ile gönüllü olarak Van’ı tanıtmaya devam etmiştir. O arada keşfedilen Vanlı Nihat Hoca, bir süreliğine de Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde görevlendirilmiştir. Halen Van Bölge ve Eğitim Araştırması Hastanesi Çocuk İzleme Merkezinde görevlendirme ile Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Boş zamanlarında ise hobi olarak sosyal medya aracılığı ile çok sevdiği Van’ı tanıtmaya devam etmektedir.

Evli olan Nihat Işık’ın bir kızı, iki de oğlu vardır.

Hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://vanlinihathoca.com/vanli-nihat-hoca-kimdir.html

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz