Vahdet Vural

Sanatçı Vahdet Vural 1956 yılında dünyaya gelmiştir. 7 kardeşli bir ailenin evladı’dır. Babası geçimlerini sağlayabilmek için reçberlik yapmıştır. Kendiside hem okumuş, hemde ailesine katkıda bulunabilmek için marangoz olarak çalışmıştır.

Hayallerini gerçekleştirebilmek için İstanbul’a gitmiş ve ilk kasedini 1973 yılında müzik piyasasına sürmüştür. Bu kaset memleketi Adana’da satış rekorlarına ulaşmış ancak istediği satış grafiğini İstanbul’da sağlayamamıştır.

1978 yılında İzmir Fuarı’nın gazino patronlarından olan Hüseyin Cevahir Vahdet Vural’a Hülya Koçyiğit‘inde sahne aldığı gazino’da alt kadroda kendisine yer vermiş ve kapılar kendisi için sonuna kadar açılmıştır.

Bu dönemden itibaren İstanbul’da bir çok gazino’da sahne ve geçmişten günümüze toplam 35 kaset ile birlikte 19 sinema filminde rol almıştır. Evli ve bu evliliğinden dört evladı olan Vahdet Vural baba tarafından aslen Adana’lıdır.

Geçmiş yıllarda rol aldığı sinema filmleri ise Kader Diyelim, Onlar Da Sevdiler, Gözlerden Kalbe, İftira, Batak, Ayrılık, Aşkın Gözyaşları, Yara ve dahasıı..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz