Vahdet Erdoğan

Vahdet Erdoğan hem iş, hem spor, hem de sinema dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Vahdet Erdoğan Kimdir? Aslen Nereli?

Vahdet Erdoğan İş insanı, sinema yapımcısı ve Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı olarak tanınmaktadır. 1979 yılında dünyaya gelen Erdoğan, aslen Sinop Boyabat’lıdır ve Boyabat doğumludur.

İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü köy okulunda, Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul Üsküdar’da tamamlamıştır. Ardından Halkla ilişkiler bölümü’nde üniversite’de eğitim hayatına devam etmiş ve mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminin ardından kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler almıştır. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler almış ve yöneticilikler üstlenmiştir.

Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır. Nasipse Olur isimli sinema filminin yapımcılığını üstlenmiştir.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Group’u kurmuştur. Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Vahdet Erdoğan halen Greenart Group’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başlayan Vahdet Erdoğan, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 senesinde seyirci ile buluşturmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz