Utku Arslan

Utku Arslan tiyatro, sinema ve dizilerde rol almakta, başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 doğumlu başarılı oyuncu Utku Arslan baba tarafından aslen Tokat’lıdır. 2011 senesinde TRT Çok Sesli Gençlik Korosuna seçilmiş 1 yıl korist olarak yer almıştır. Ardından 2012 ve 2013 sezonu arası Kumbaracı50 sahnesi’nde görev almış, oyunlarda asistan olarak çalışmalar gerçekleştirmiş, 2014 yılında da Oyuncu Tayfası ekibi bünyesinde ilk profesyonel oyunu “Galiba Öldüm” isimli oyunun ana karakteri olarak sahne almıştır. Yine aynı ekip ile bir çok tiyatro oyununda sahne almış, oyunlarda yer almıştır. Ayrıca oyunculuk dışında sahne ışığı ve sahne tasarımı gibi bir çok görev üstlenmiştir.

Utku Arslan tiyatro oyunları;

Galiba Öldüm
Aday
Fehim Paşa Konağı
Bilge Aşçı ve Çınarın Hikayesi (Direklerarası Seyircileri 6. Çocuk Oyunları Ödülleri’ne layık görülmüştür.)
Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor

Eğitim hayatı;

Micheal Chekhov oyunculuk atölyesi.
Yiğit Sertdemir Oyun Yazamama atölyesi.
Güray Dinçol’un Fiziksel Tiyatro ve Clown atölye.

Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi ve ardından 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyerinde de oyunculuğun dışında sahne ışığı ve sahne tasarımı olmak üzere aktif olarak belirli projelerde de görev almaktadır. seksendokuz

Utku Arslan Oynadığı sinema ve diziler;

2020 – Çukur (Dizi Film)
2019 – Kadın (Dizi Film) 61 ve 62. Bölüm Hulusi Karakter
2019 – Neden Sinema (Mochumentary)
2019 – Bozkır (Blutv dizi) Bölüm oyuncusu
2017 – Organik Aşk Hikayeleri (Sinema)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz