Umut Yeşildağ

0

Umut Yeşildağ Uysallar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Ege karakterini canlandırmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Umut Yeşildağ Kimdir?

1997 doğumlu yakışıklı oyuncu Umut Yeşildağ İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Okan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2019 yılında başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Metin Akpınar, Tansu Biçer, Murat Karasu, Mine Çerçi ve Özay Fecht gibi usta isimlerden de oyunculuk eğitimleri almıştır. Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2012 senesinde rol aldığı Suskunlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Sarp Akkaya, Aslı Enver, Murat Yıldırım ve Berk Akman gibi isimler de rol almıştır.

Son dönemde ise Netflix platformunda yayınlanan Uysallar adlı dizi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Uysallar adlı dizi de Ege karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Öner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer, Nezaket Erden, Uğur Yücel, Nilay Yeral ve Biljana Jovanovska gibi isimler de rol almıştır.

Yakışıklı oyuncu Umut Yeşildağ’ın burcu başak, göz rengi ise ela’dır. Sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Resmi instagram hesabını @umutyesildag_ ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle hesabında ki takipçi sayısı 12,4bin civarındadır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra Kanun çalan profesyonel bir müzisyendir.

Resmi web sitesinden projeleri, sosyal medya hesapları gibi diğer güncel bilgilerini takip edebilirsiniz. http://umutyesildag.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz