Umut Şenol

Umut Şenol, iş, spor ve gayrimenkul dünyasının tanınmış isimlerindendir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. Balıkesir’in Bigadiç İlçesi Cumhuriyet İlkokulunda başladığı eğitimini Balıkesir Mehmetçik İlkokulunda tamamladı. Orta öğrenimini 1996 yılında Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Aynı yıl ÖYS’de Balıkesir Merkez Birincisi ve Türkiye 36.’sı olarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans öğrenimine başladı.

Umut Şenol kısaca kariyeri;

iş hayatına finansal danışmanlık ve denetim şirketi olan Price WaterhouseCoopers’in denetim departmanında başladı. Buradaki görevi boyunca çeşitli sektörlerle ilgili bilgi ve tecrübe edindi.

Daha sonra sırasıyla; Aliminyum Kanada Ambalaj şirketinde 2,5 yıl finansal kontrolörlük, Levis’da Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgesinin Bütçe ve Planlama Müdürlüğü, 2 yıl süreyle İlaç Schering Plough’da Planlama ve Kontrol Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Şişli Belediyesi’nde Dış İlişkiler Komisyon Başkanı olarak da görev alan Şenol,1 Şubat 2010 tarihinden Mart 2012 tarihine kadar Tchibo GmbH’nin Türkiye ve Rusya Finans ve Servis Direktörü olarak görev yaptı. Mart 2012 – Mart 2014 arası Clear Channel’in Türkiye ofisinin Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstelendi. 2014-2016 yıllarında Boyner Holdingin Hopi projesinde kurucu ekipte CFO olarak görev aldı. 2016 yılında eski çalıştığı Clear Channel Açıkhava reklam şirketini satın aldı. 2013 Temmuz-2014 Temmuz arası Harvard Business School’da master derecesinde statü sağlayan Profesyonel Liderlik eğitimi aldı.

2007 yılından itibaren Beşiktaş Kongre Üyesi olan Umut Şenol, 2010 yılı Ocak ayında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Umut Şenol, aynı zamanda 2013 yılından bu yana BJK Denetim Kurulu asil üyesi olarak görev yapmaktadır.

Beşiktaş’ın Basketbol ve Gayrimenkul Geliştirme Sorumlusu olan Şenol, 2009 yılında bir ilaç firmasında finans direktörü olan Burcu Hanım ile evlenmiştir. ki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmesinin yanında SMMM belgesine sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz