Umut Öztok

Umut Öztok rol aldığı sinema, dizi ve reklam filmleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı, oyunculuk kariyeri ve biyografi bilgileri.

1976 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Umut Öztok İstanbul, aslen ise Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Burcu ikizler, göz rengi yeşil, boyu 1.87 cm, kilosu ise 113’dür.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan başarılı oyuncu ilk kamera deneyimini reklam filmleri ile gerçekleştirmiştir. Özellikle Dijital Sanatlar tarafından çekilen Migros ve Tadım reklam filmleri ile dikkatleri üzerine çeken Öztok daha sonra dizilerde rol almaya başlamıştır.

Eczacılık Fakültesi’nin ardından eğitim hayatına devam eden usta oyuncu, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı’nı başarı ile tamamlamış, günümüz itibariyle eczane sahibi olduğu da bir çok kaynakta belirtilmektedir. Oyunculuk kariyerine ise Mandalina Casting oyunculuk ajans bünyesinde devam etmektedir.

Umut Öztok oynadığı sinema ve diziler;

Afili Aşk
Payitaht Abdülhamid
Ferhat ile Şirin
Kefaret (Dizide Fulya Filazi, Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer okur gibi isimler yer almıştır)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz