Umut Demirdelen

Umut Demirdelen hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı dizi ve sinema filmleri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı, biyografisi.

Usta oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Umut Demirdelen, 1953 doğumlu, oğlak burcu, aslen ise Ankara’lıdır. Askerliğini, 1983 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu’nda Asteğmen olarak yapmıştır.

Oynadığı diziler ve sinema filmleri;

Şöhret Tutkusu, Tanrı Misafiri, Karanlık Sular, İş, Şehnaz Tango, Kurtuluş, Nefes Alamıyorum, Mercan Kolye, Bizim Sokaklar, Küçük Besleme, Yüzleşme, Üvey Baba, Derviş, Abdülhamit Düşerken, En Son Babalar Duyar, Sırlar Dünyası, Kırık Ayna, Şarkılar Seni Söyler, Avrupa Yakası, Gizli Dünyalar, Kadın İsterse, Beşinci Boyut, Çat Kapı, Sahte Prenses, Yalancı Yarim, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi Pusu, Zincir Bozan, Kurşun Bilal ve Payitaht Abdülhamit gibi bir çok projede rol almıştır.

Kurtlar Vadisi, Söz ve Kadın İsterse gibi birçok dizide rol alan oyuncu 2019 yılında akciğerindeki kronik rahatsızlığının nüksetmesi nedeni ile yoğun bakıma kaldırılmıştır. Ancak usta oyuncu 67 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz