KimNereli.net

Ümit Yılmaz

Ümit Yılmaz Kimdir?

Divriği, Müzik Dünyası, Sivaslı Ünlüler

12 Nisan 2018

1.188 kez okundu

Ümit Yılmaz
Gerçek adı: Ümit Yılmaz
Doğum Tarihi: 1973 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Sevcan Orhan ile)
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Ümit Yılmaz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Müzisyen, besteci ve ses sanatçısı Ümit Yılmaz 1973 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Henüz 5 yaşında iken yeteneğini babası fark etmiş ve Ümit Yılmaz’a aldığı cura bağlama ile eğitim vermeye başlamıştır.

Baba tarafından aslen Sivas Divriği İlçesi Madenli Köyünden olan Ümit Yılmaz 8 sene Özel Arif Sağ Müzik Merkezi’nde solfej, repertuvar ve bağlama eğitimi almıştır.Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı bölümünü kazanmış, Ortaokul, lise, üniversite ve Yüksek Lisans eğitimini burada tamamlamıştır. Eğitim hayatı süresince bir çok müzik etkinliğinin içerisinde yer alan Ümit Yılmaz lise’de okuduğu dönemde Telden Dile Müzik Merkezi’nin yöneticiliğini üstlenmiş ve bağlama dersleri vermiştir.

1994’te okul ardaşları ile beraber Kent Ozanları isimli müzik grubunu kurmuş ve Güllerin İçinde isimli ilk albümlerini yapmıştır.

Geçmişten günümüze Erol Parlak, Sevcan Orhan, Levent Yüksel, Ahmet Kaya, Aşık Mahsuni Şerif, Piyanist Tuluyhan Uğurlu ve Servet Kocakaya gibi bir çok usta isim ile stüdyo, albüm, yurtiçi yurtdışı konser ve festivallerde bağlaması ile çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2001 senesinde Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak dersler vermeye başlayan Ümit Yılmaz uzun süredir akademik kariyerini aynı üniversitede sürdürmektedir.

2003 yılında Sen Olmasan isimli ilk solo albümü ile müzik severlere seslenmiş bağlamasının yanı sıra yorumu ilede müzik severlerden tam ont almıştır. 2009 yılında Parmaklarımın Ucunda adlı enstrümantal albümünün tüm gelirini Özürlüler Vakfına bağışlamıştır.

Usta sanatçı Sevcan Orhan ile 2006 yılında evlenen Ümit Yılmaz’ın bu evliliği daha sonra son bulmuştur.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Ümit Yılmaz taraftarlığının yanı sıra futbol oynamayıda çok sevdiğini, müzik olmasaydı belki futbolcu olabileceğini belirtmiştir. Ayrıca fotoğraf çekmeyi, arabalarla ilgilenmeyi, film seyretmeyi ve dostları ile vakit geçirmeyi çok sevmektedir.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ümit Yılmaz
Gerçek adı: Ümit Yılmaz
Doğum Tarihi: 1973 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Sevcan Orhan ile)
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

353.848 kez okundu

2.

Tarık Akan

280.984 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

218.684 kez okundu

4.

Volkan Demirel

206.605 kez okundu

5.

Tarkan

199.008 kez okundu

6.

Emre Mor

185.122 kez okundu

7.

Ersay Üner

181.701 kez okundu

8.

Serdar Ortaç

164.340 kez okundu

9.

İrem Derici

160.195 kez okundu

10.

Mustafa Ceceli

155.039 kez okundu

İllere Göre Ünlüler