Ümit Yesin

1954 doğumlu usta oyuncu Ümit Yesin Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda yer almış genel olarak yardımcı oyuncu rollerinde oynamıştır. Özellikle Cennet Mahallesi dizisinde Muharrem karakteri ve Çiçek Taksi dizisindeki rolü ile hafızalarda yer edinen Ümit Yesin aslen Ankara doğumludur.

1964 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Ardından Bakırköy Halkevinde amatör olarak tiyatro hayatına adım atmıştır.

Yıkılmışım Ben, Garip, Güneşe Köprü, Yalnız Efe, Sevgili Bayan, Sığıntı, Hanımın Çiftliği, Doyumsuz, Bir Milyara Bir Çocuk, Kurt Kanunu, Ah Gardaşım, Hastane, Sınır, Cabbar, Yalanın Batsın, Cennet Mahallesi, Beş Kollu Avize, Görgüsüzler, Yol Arkadaşım, Akasya Durağı, Galip Derviş, Şefkat Tepe, Ağlatan Dans ve Asla Vazgeçemem rol aldığı bazı yapımlardır.

2017 yılında Yeni Gelin dizisinde Dede Korkut karakterini canlandırmıştır.

Eşi Evin Esen ile 2011 yılında boşanmıştır, 2012 yılında ise eski eşi oyuncu Evin Esen vefat etmiştir.

Ümit Yesin kaç yaşında neden öldü?

Usta oyuncu yaklaşık 1 ay hastanede tedavi görmüştür. Geçirdiği Kalp kapakçığı ameliyatı sonrası 1 ay yoğun bakımda kalmış, ancak 65 yaşında iken hayata yenik düşmüştür. Ölümünün ardından Usta oyuncun için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören düzenlenmiştir. Cenazesi ise öğle namazına müteakip İstanbul Altunizade Şakirin Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığına defnedilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz