Ümit Dikbayır

Ümit Dikbayır 25 Ekim 2017 tarihinde kurulmuş olan İyi Parti Kurucular Kurulu, Genel idare Kurulu üyesi ve 27. Dönem Sakarya Milletvekili, İYİ Parti Mali işler Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında aslen Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde dünyaya gelmiş, anne adı Muradiye, baba adı ise Yusuf’tur. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Hendek İlçesi’nde tamamlamıştır. Ardından, Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Ümit Dikbayır siyaset hayatı;

1989 yılında askerlik (vatani) görevini tamamlamış, 48 yıllık aile firmasının yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına atılmıştır. Yine aynı tarih, 1989 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde uzun seneler çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzde ise İyi Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi aynı zaman’da İyi Parti Mali İşler Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ümit Dikbayır 17 Ağustos 1999 depreminin acısını içinde hisseden biri olarak sık sık Sakarya’da hasarlı binalar ile ilgili açıklamalar yapmakta, konuyu gündeme taşımaktadır. Vermiş olduğu bir röportaj’da kardeşini enkaz’dan aldığını dile getiren Dikbayır, deprem ile ilgili günümüze kadar ciddi bir çalışma olmadığını dile getirmiştir.

4 Ağustos 1996 tarihinde Nigar Hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 1997 doğumlu Neşe, 2000 doğumlu Beste isimlerinde iki kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz