Ümit Belen

Ümit Belen hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olan usta oyuncu Ümit Belen 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Sayısız sinema filminde seslendirme sanatçısı ve oyuncu olarak yer alan Ümit Belen, Esra Belen ile evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

İstanbul doğumlu, Terazi burcudur. Anne ve babası’da İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen Bolu’ludur.

Ümit Belen rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Dağınık Yatak, Ölüm Yolu, Dişi Kurt, Yalnızlık Bir Şarkıdır, Kızın Adı Fatma, Tek Başına Bir Kadın, Çocukların Günahı Ne, yarın Bir Başka Gündür, Behiye, Sümbülteber, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Elif Ana, Affet Allahım, İki Kızkardeş, Ah İstanbul Ah, Baharda Solanlar, Barışta Savaşanlar, Su Taşı, Denizciler Geliyor, Bizim Ev, Gökkuşağı, Gizli Aşk, Erguvan Yılları, Su Sinekleri, Herşey Oğlum İçin, Abdülhamit Düşerken, Martılar Açken, Seni Yaşatacağım, Sırlar Dünyası, Büyük Yalan, Büyük Buluşma, Rabia, Annem Bana Yeter, Doktorlar, Amerikalılar Karadenizde 2, Kanlı Hesaplaşma, Cici Annem, Genco, Kurtlar Vadisi Pusu, Hak Yolu, Yıkılan Umutlar, Küçük Kadınlar, Süper Kardeşler, Kanıt, Lale Devri, Çakıl Taşları, Sen de Gitme, Babam İçin, Uçurum, Zeliş ile İrem, Ben Onu Çok Sevdim, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Sessiz Yalanlar ve Cennet Yolu gibi bir çok projede rol almıştır.

Günümüzde oyunculuk kariyerini Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Sam karakteri ile devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz