Uma Thurman

1970 doğumlu dünyaca ünlü model, oyuncu Uma Thurman Amerika, Boston’da doğmuştur. Boğa burcudur. İlk evliliğini 1990 yılında Gary Oldman ile gerçekleştiren Uma Thurman’ın bu evliliği 2 yıl sonra 1992’de son bulmuştur. İkinci evliliği ise 1998 yılında Ethan Hawke ile gerçekleştirmiş bu evliliğide 2005 yılında son bulmuştur. Maya Hawke, Levon Roan Thurman-Hawke ve Luna Thurman-Busson isimlerinde üç çocuğu vardır.

Uma Thurman anne tarafından aslen İsveç ve Alman, baba tarafından ise Amerikan kökenlidir. Özellikle sinema severler tarafından Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yapmış olduğu, Kill Bill ve Ucuz Roman adlı sinema filmleri ile tanınmıştır.

Uma Thurman vücut ölçüleri; 94-63.5-91.5 cm’dir.

Oynadığı bazı filmleri, Johnny Be Good, Kiss Dady Goodnight, Tehlikeli İlişkiler, Çılgın Baron, Henry ve June, Robin Hood, Gerçeği Arayış, Jennifer 8, Hediyelik Kadın, Late Show With David Letterman, Ucuz Roman, Duke of Groove, Güzel Kızlar, The Truth About Cats ve Dogs, Batman ve Robin, Gattaca, Sefiller, Tatlı Sert, Altın Kap, Vatel, Chelsea Walls, Sakin Ol, Yapımcılar, Tesadüf Koca, Motherhood, Ceremony, Smash, Çatlak Film, Anita, The Slap, Çok Pişmiş, Down a Dark Hall, The Brits Are Coming, The House That Jack Buit, War with Grandpa…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz