Uğur Işılak

1971 yılında dünyaya gelen sanatçı, sunucu ve siyasetçi Uğur Işılak Almanya Velbert doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.

Çok küçük yaşlarda şiir ve şairlere olan merakı ile şiir yazmaya başlamıştır. Abisi Abdullah Işık’tan bağlama çalmayı öğrenmiştir. 12 yaşına geldiğinde ailesi ile beraber Gelsenkirchen şehrine taşınmıştır.

Açıköğretim İktisat Fakültesi ardından Fatih Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur.

Henüz 13 yaşında iken yazmış olduğu şiirleri bestelemeye başlayan Uğur Işılak ilk albümünü 17 yaşında Almanya’da çıkarmıştır. 1997 yılında Türkiye’ye dönüş yapmış aynı sene Divan Müzik isimli şirketi kurmuştur. 2002 yılında Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar albümünü çıkarmış Kanal 7 İnt. ekranlarında ise Uğur Işılak’la Ozanca adlı kendi programını hazırlamış ve sunmuştur. Bugüne kadar Kim Kime Dum Duma, Duy Sesimi, Dönen Alçak Olsun, Söyleyeceklerim Var, Yıldırım Gibi, Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar, Kalabalık Yalnızlara & Ozanca, Sil Baştan, Aşkın Cenazesi Var, Artık Geç Oldu, Miras 1, Üstad, Makam-ı Sultan, Akifçe, 2 CD 2 Kelam ve Aklıma Düşünce isimli albümlere imzasını atmıştır.

2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 3. Bölgeden 9. sırada Milletvekili olarak Meclise girmiştir.

Özellikle AK Parti’nin seçim öncesi ve sonrası uzun süre besteleyip seslendirdiği Dombra isimli şarkı ile sesini duyurmuştur.

Baba tarafından aslen Ankara Şereflikoçhisar İlçesi nüfusuna bağlıdır.

1 Yorum

  1. Hem ozan hem şair hem sanatçıdır kendisi.Bu vatanın ahlaklı şerefli öz evladıdır. Gerçek bir sanatçının ne olduğunu bilmeyen halkımız baldırı çıplakların peşinde koşarak bu işin pirlerini gerçek sahiplerine gerçek değeri vermemektedir. Erzurum konserlerimizde sizi her daim türkülerle bekleriz bizim insanımız türkülere bayılır. ispir köylerinde küflü peynir balını yağını yemeden sıcak insanlarla tanışmadan sizi yollamayız. kalın sağlıcakla

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz