Uğur Arda Başkan

Uğur Arda Başkan Kahraman Babam Abdo (Abdülkerim) karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Oyuncu kimliğinin yanı sıra ses & efekt operatörü aynı zamanda yapımcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğur Arda Başkan Kimdir? Nereli?

1995 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Uğur Başkan İstanbul doğumludur. Ancak henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde devam etmiştir.

Rol aldığı sinema ve dizilerin yanı sıra bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Tiyatro kökenli Uğur Arda Başkan, 2021 senesinde ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam dizisi oyuncu kadrosuna katılmış ve Abdo karakterini canlandırmıştır. Dizide Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Aslı Orcan, Tuğçe Altuğ, Deniz Hamzaoğlu ve Nilay Deniz gibi isimler de rol almıştır.

Bay Yanlış (Haydar), Bir Yalnızlık Şarkısı (Yancı), Kırmızı Kamyon ve Kahraman Babam (Abdo – Abdülkerim). İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Netflix Platformunda yayınlanan Love 101 (Aşk 101) isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Yapımcı olarak ise Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde isimli filmde görev almıştır.

2017 senesinde, usta oyuncu Şener Şen’in de yer aldığı Zengin Mutfağı isimli tiyatro oyununda Seyfi rolü ile tam not almıştır. Uğur Arda Başkan, Rhpozitif Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Tiyatro oyunları:

Zengin Mutfağı (Seyfi – 2018)
Hababam Sınıfı (Oyuncu – 2018)
Haldun Taner Kabare – Dün Bugün (Oyuncu – 2015)
Annem, Oğlum ve Ben (Ses & Efekt Operatörü / Işık Operatörü – 2015)
Yanlışlıklar Komedisi (Ses & Efekt Operatörü – 2005)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz