Ufuk Tevge

0

Ufuk Tevge hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Ocak ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Ufuk Tevge aslen Rize’lidir, yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Burcu Kova, boyu 1.80 cm, kilosu ise 72’dir. İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden 2016 yılında burslu olarak 1.likle mezun olmuştur. Ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezi, Oyunculuk ve diksiyon eğitimi almıştır.

Kişisel özellikleri arasında İngilizce, yunan aksanı, karadeniz, ege ve iç anadolu şivesi, eskrim, at binme, futbol, kılıç, eskrim, fitness, boks, yüzme, yoga, tango, vals, gitar, salsa, şan, perküsyon, ukulele ve saz yer almaktadır.

ilk dizi oyunculuk deneyimini Vatanım Sensin adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizinin 5. sezonunda dizi kadrosuna dahil olmuş ve Burak Sergen‘in canlandıracağı karakterin oğlunu canlandırmıştır.


Tiyatro oyunları;

Anadolu Expresi (Sahne Teknisyeni)
2016 – Hades’in Arka Bahçesi (Oyuncu)
2018 – Damdaki Kemancı (Oyuncu)
2019 – Bir Banka Soygunu Komedisi (Prens Ludwing)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz